KYOCERA AVX L0805120GEWTR\500
Part No.:
L0805120GEWTR\500
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDL0805120GEWTR\500.pdf
Description:
FIXED IND 12NH 750MA 200MOHM SMD
Comments
L0805120GEWTR\500 Specifications
Material - Core:
Non-Magnetic
Inductance:
12 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
750 mA
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant:
2.4GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
450 MHz
Size / Dimension:
0.083" L x 0.059" W (2.11mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.04mm)
L0805120GEWTR\500 FAQ
1. How to order L0805120GEWTR\500 on HONGKONG NSD TRADE LIMITED?
3. Are the L0805120GEWTR\500 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of L0805120GEWTR\500?
7.How to contact us to get technical supports, such as L0805120GEWTR\500 pin diagram, L0805120GEWTR\500 datasheet?