KYOCERA AVX L08054R7BEWTR
Part No.:
L08054R7BEWTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDL08054R7BEWTR.pdf
Description:
FIXED IND 4.7NH 750MA 100MOHM SM
Comments
L08054R7BEWTR Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Accu-L®
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Thin Film
Material - Core:
Non-Magnetic
Inductance:
4.7 nH
Tolerance:
±0.1nH
Current Rating (Amps):
750 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Q @ Freq:
43 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant:
5.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
450 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.083" L x 0.059" W (2.11mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.04mm)