KYOCERA AVX L08055R6DESTR\500
Part No.:
L08055R6DESTR\500
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDL08055R6DESTR\500.pdf
Comments
L08055R6DESTR\500 Specifications
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±0.5nH
Current Rating (Amps):
1.5 A
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant:
4.6GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
450 MHz
Supplier Device Package:
0805
Size / Dimension:
0.083" L x 0.059" W (2.11mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.04mm)
L08055R6DESTR\500 FAQ
1. How to order L08055R6DESTR\500 on HONGKONG NSD TRADE LIMITED?
3. Are the L08055R6DESTR\500 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of L08055R6DESTR\500?
7.How to contact us to get technical supports, such as L08055R6DESTR\500 pin diagram, L08055R6DESTR\500 datasheet?