KYOCERA AVX L08055R6DEWTR\500
Part No.:
L08055R6DEWTR\500
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDL08055R6DEWTR\500.pdf
Description:
FIXED IND 5.6NH 750MA 100MOHM SM
Comments
L08055R6DEWTR\500 Specifications
Material - Core:
Non-Magnetic
Inductance:
5.6 nH
Tolerance:
±0.5nH
Current Rating (Amps):
750 mA
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant:
4.6GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
450 MHz
Size / Dimension:
0.083" L x 0.059" W (2.11mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.04mm)
L08055R6DEWTR\500 FAQ
1. How to order L08055R6DEWTR\500 on HONGKONG NSD TRADE LIMITED?
3. Are the L08055R6DEWTR\500 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of L08055R6DEWTR\500?
7.How to contact us to get technical supports, such as L08055R6DEWTR\500 pin diagram, L08055R6DEWTR\500 datasheet?