KYOCERA AVX L08058R2DESTR\500
Part No.:
L08058R2DESTR\500
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDL08058R2DESTR\500.pdf
Comments
L08058R2DESTR\500 Specifications
Inductance:
8.2 nH
Tolerance:
±0.5nH
Current Rating (Amps):
750 mA
DC Resistance (DCR):
120mOhm Max
Q @ Freq:
43 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant:
3.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
450 MHz
Supplier Device Package:
0805
Size / Dimension:
0.083" L x 0.059" W (2.11mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.04mm)
L08058R2DESTR\500 FAQ
1. How to order L08058R2DESTR\500 on HONGKONG NSD TRADE LIMITED?
3. Are the L08058R2DESTR\500 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of L08058R2DESTR\500?
7.How to contact us to get technical supports, such as L08058R2DESTR\500 pin diagram, L08058R2DESTR\500 datasheet?