wi2wi/Precision Devices L404915XFBA20BX
Part No.:
L404915XFBA20BX
Manufacturer:
wi2wi/Precision Devices
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Description:
4.9152 MHz SMD
Comments
L404915XFBA20BX Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
wi2wi/Precision Devices
Series:
L4
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
4.915 MHz
Frequency Stability:
±25ppm
Frequency Tolerance:
±25ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
120 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.450" L x 0.190" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)