ams-OSRAM USA INC. LA P47F-V2BB-24-3B5A-30-R18-Z
Part No.:
LA P47F-V2BB-24-3B5A-30-R18-Z
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLA P47F-V2BB-24-3B5A-30-R18-Z.pdf
Description:
LED AMBER CLEAR SMD BOTTOM ENTRY
Comments
LA P47F-V2BB-24-3B5A-30-R18-Z Specifications
Color:
Amber
Configuration:
Standard
Millicandela Rating:
1850mcd
Lens Size:
1.60mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2.25V
Current - Test:
30mA
Mounting Type:
Surface Mount, Bottom Entry
Wavelength - Dominant:
617nm
Wavelength - Peak:
624nm
Size / Dimension:
3.40mm L x 1.90mm W