Taiyo Yuden LBRNJ10145GL3R3NN
Part No.:
LBRNJ10145GL3R3NN
Description:
FIXED IND 3.3UH 6.1A 12 MOHM SMD
Comments
LBRNJ10145GL3R3NN Specifications
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
6.1 A
Current - Saturation (Isat):
7.33A
DC Resistance (DCR):
10mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)