Taiyo Yuden LBRNJ10145GL680MN
Part No.:
LBRNJ10145GL680MN
Description:
FIXED IND 68UH 1.45A 180MOHM SMD
Comments
LBRNJ10145GL680MN Specifications
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.45 A
Current - Saturation (Isat):
1.66A
DC Resistance (DCR):
150mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)