Taiyo Yuden LBRNJ10155GL150MN
Part No.:
LBRNJ10155GL150MN
Description:
FIXED IND 15UH 3.4A 37.2MOHM SMD
Comments
LBRNJ10155GL150MN Specifications
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.4 A
Current - Saturation (Isat):
4.03A
DC Resistance (DCR):
31mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.85mm)