Taiyo Yuden LBRNJ10155GL4R7NN
Part No.:
LBRNJ10155GL4R7NN
Description:
FIXED IND 4.7 UH 6.01A 0.0135 OH
Comments
LBRNJ10155GL4R7NN Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
6.01 A
Current - Saturation (Isat):
7.4A
DC Resistance (DCR):
13.5mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.85mm)