Taiyo Yuden LBRNJ10165GL150MN
Part No.:
LBRNJ10165GL150MN
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 15UH 3.6A 33.6MOHM SMD
Comments
LBRNJ10165GL150MN Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
LBRN
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.84 A
Current - Saturation (Isat):
3.6A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
28mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)