Taiyo Yuden LBRNJ10165GL3R3NN
Part No.:
LBRNJ10165GL3R3NN
Description:
FIXED IND 3.3UH 6.76A 10.4 MOHM
Comments
LBRNJ10165GL3R3NN Specifications
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
6.76 A
Current - Saturation (Isat):
9.3A
DC Resistance (DCR):
8.6mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)