ams-OSRAM USA INC. LB T64G-AACB-59-Z484-20-R33-Z
Part No.:
LB T64G-AACB-59-Z484-20-R33-Z
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
2-PLCC
Description:
LED BLUE CLEAR 2PLCC SMD
Comments
LB T64G-AACB-59-Z484-20-R33-Z Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
TOPLED® Black
Package/Case:
2-PLCC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Color:
Blue
Configuration:
Independent
Lens Color:
Colorless
Lens Transparency:
Clear
Millicandela Rating:
1715mcd
Lens Style:
Round with Domed Top
Lens Size:
2.55mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
3V
Current - Test:
20mA
Viewing Angle:
30°
Mounting Type:
Surface Mount
Wavelength - Dominant:
469nm
Wavelength - Peak:
462nm
Features:
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
3.20mm L x 2.80mm W