Taiyo Yuden LCRNJ10145GL101MN
Part No.:
LCRNJ10145GL101MN
Description:
FIXED IND 100UH 1.1A 276MOHM SMD
Comments
LCRNJ10145GL101MN Specifications
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.1 A
Current - Saturation (Isat):
1.4A
DC Resistance (DCR):
230mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)