Taiyo Yuden LCRNJ10145GL102MN
Part No.:
LCRNJ10145GL102MN
Description:
FIXED IND 1MH 320MA 3.1 OHM SMD
Comments
LCRNJ10145GL102MN Specifications
Inductance:
1 mH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
320 mA
Current - Saturation (Isat):
410mA
DC Resistance (DCR):
2.58Ohm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)