Taiyo Yuden LCRNJ10145GL151MN
Part No.:
LCRNJ10145GL151MN
Description:
FIXED IND 150UH 860MA 420MOHM SM
Comments
LCRNJ10145GL151MN Specifications
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
860 mA
Current - Saturation (Isat):
1.11A
DC Resistance (DCR):
350mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)