Taiyo Yuden LCRNJ10145GL330MN
Part No.:
LCRNJ10145GL330MN
Description:
FIXED IND 33UH 1.9A 105.6MOHM SM
Comments
LCRNJ10145GL330MN Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.9 A
Current - Saturation (Isat):
2.36A
DC Resistance (DCR):
88mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)