Taiyo Yuden LCRNJ10145GL681MN
Part No.:
LCRNJ10145GL681MN
Description:
FIXED IND 680 UH 0.42A 1.89 OHM
Comments
LCRNJ10145GL681MN Specifications
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
420 mA
Current - Saturation (Isat):
500mA
Shielding:
DC Resistance (DCR):
1.57Ohm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)