Taiyo Yuden LCRNJ10155GL100MN
Part No.:
LCRNJ10155GL100MN
Description:
FIXED IND 10UH 4.4A 24 MOHM SMD
Comments
LCRNJ10155GL100MN Specifications
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.4 A
Current - Saturation (Isat):
4.49A
DC Resistance (DCR):
20mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.85mm)