Taiyo Yuden LCRNJ10155GL2R2NN
Part No.:
LCRNJ10155GL2R2NN
Description:
FIXED IND 2.2UH 7.61A 8.7MOHM SM
Comments
LCRNJ10155GL2R2NN Specifications
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
7.61 A
Current - Saturation (Isat):
10A
DC Resistance (DCR):
7.2mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.85mm)