Taiyo Yuden LCRNJ10155GL3R3NN
Part No.:
LCRNJ10155GL3R3NN
Description:
FIXED IND 3.3UH 6.49A 11.7 MOHM
Comments
LCRNJ10155GL3R3NN Specifications
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
6.49 A
Current - Saturation (Isat):
8.5A
DC Resistance (DCR):
9.7mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.85mm)