EPtronics, Inc. LD25W-72-C0350-TE
Part No.:
LD25W-72-C0350-TE
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLD25W-72-C0350-TE.pdf
Description:
36~72V@350mA, ELV Dimming
Shipping
Inventory:487
Comments
LD25W-72-C0350-TE Specifications
Voltage - Input (Min):
100VAC
Voltage - Input (Max):
277VAC
Voltage - Output:
36 ~ 72V
Current - Output (Max):
350mA
Power (Watts):
25 W
Voltage - Isolation:
1610 V
Dimming:
ELV
Operating Temperature:
-30°C ~ 60°C
Efficiency:
86%
Size / Dimension:
3.09" L x 3.07" W x 0.99" H (78.5mm x 78.0mm x 25.1mm)