EXCELSYS / Advanced Energy LDV075-024SN
Part No.:
LDV075-024SN
Manufacturer:
EXCELSYS / Advanced Energy
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLDV075-024SN.pdf
Description:
LED DRIVER CV AC/DC 24V 3.125A
Comments
LDV075-024SN Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
EXCELSYS / Advanced Energy
Series:
LDV (100W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Voltage
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
264VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
3.125A
Power (Watts):
75 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Features:
OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP67
Operating Temperature:
-30°C ~ 50°C
Efficiency:
90%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
9.09" L x 1.57" W x 1.12" H (231.0mm x 40.0mm x 28.4mm)