Thomas Research Products LED30W-024-C1250-D
Part No.:
LED30W-024-C1250-D
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLED30W-024-C1250-D.pdf
Description:
SWITCH MODE LED DRIVER
Comments
LED30W-024-C1250-D Specifications
Series:
LED-30W
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
8 ~ 24V
Current - Output (Max):
1.25A
Power (Watts):
30 W
Voltage - Isolation:
Dimming:
Analog
Ratings:
IP66
Operating Temperature:
-30°C ~ 90°C
Efficiency:
86%
Size / Dimension:
4.92" L x 1.69" W x 0.98" H (125.0mm x 43.0mm x 25.0mm)