Thomas Research Products LED40W-072-C0550-D-HV
Part No.:
LED40W-072-C0550-D-HV
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLED40W-072-C0550-D-HV.pdf
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 24-72V 550MA
Comments
LED40W-072-C0550-D-HV Specifications
Series:
LED-40W-HV
Packaging:
Box
Voltage - Input (Min):
312VAC
Voltage - Input (Max):
528VAC
Voltage - Output:
24 ~ 72V
Current - Output (Max):
550mA
Power (Watts):
40 W
Voltage - Isolation:
Dimming:
Analog
Ratings:
IP66, NEMA 4
Operating Temperature:
Efficiency:
85%
Size / Dimension:
3.78" L x 2.80" W x 1.26" H (96.0mm x 71.0mm x 32.0mm)