Thomas Research Products LED96W-092-C1050-LT
Part No.:
LED96W-092-C1050-LT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLED96W-092-C1050-LT.pdf
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 54-92V 1.05A
Comments
LED96W-092-C1050-LT Specifications
Voltage - Input (Min):
100VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
54 ~ 92V
Current - Output (Max):
1.05A
Power (Watts):
96 W
Efficiency:
92%
Size / Dimension:
6.34" L x 2.40" W x 1.50" H (161.0mm x 61.0mm x 38.0mm)