Thomas Research Products LED96W-274-C0350-LT
Part No.:
LED96W-274-C0350-LT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLED96W-274-C0350-LT.pdf
Description:
LED DRVR CC AC/DC 162-274V 350MA
Comments
LED96W-274-C0350-LT Specifications
Voltage - Input (Min):
100VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
162 ~ 274V
Current - Output (Max):
350mA
Power (Watts):
96 W
Efficiency:
92%
Size / Dimension:
6.34" L x 2.40" W x 1.50" H (161.0mm x 61.0mm x 38.0mm)