Littelfuse Inc. LFR600303SID
Part No.:
LFR600303SID
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Fuseholders
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLFR600303SID.pdf
Description:
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
Comments
LFR600303SID Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
LFR
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Mounting Type:
DIN Rail
Fuse Size:
0.563" Dia x 2" L (14.3mm x 50.8mm)
Current Rating (Amps):
30 A
For Use With/Related Products:
Class R Fuses
Fuse Type:
Cartridge
Fuseholder Type:
Block
Number of Circuits:
3
Voltage:
600V