Pepperl+Fuchs, Inc. LGS17-3200-IO/110/115B
Part No.:
LGS17-3200-IO/110/115B
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLGS17-3200-IO/110/115B.pdf
Comments
LGS17-3200-IO/110/115B Specifications
Sensing Distance:
11.811" ~ 236.220" (300mm ~ 6m)
Voltage - Supply:
18V ~ 30V
Response Time:
16ms
Cable Length:
7.87" (200.00mm)
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C