Pepperl+Fuchs, Inc. LGS25-2000-IO/35/110/115B/146
Part No.:
LGS25-2000-IO/35/110/115B/146
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLGS25-2000-IO/35/110/115B/146.pdf
Comments
LGS25-2000-IO/35/110/115B/146 Specifications
Sensing Distance:
19.685" ~ 314.961" (500mm ~ 8m)
Voltage - Supply:
18V ~ 30V
Response Time:
9ms
Cable Length:
7.87" (200.00mm)
Operating Temperature:
-30°C ~ 60°C