Cosel USA, Inc. LHA150F-24
Part No.:
LHA150F-24
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLHA150F-24.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 151W
Comments
LHA150F-24 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
LHA (150W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
6.3 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
151W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
6.30" L x 2.95" W x 0.93" H (160.0mm x 74.9mm x 23.6mm)