Cosel USA, Inc. LHA75F-48
Part No.:
LHA75F-48
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLHA75F-48.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 77W
Comments
LHA75F-48 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
LHA (75W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
48V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
1.6 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
77W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Features:
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
5.91" L x 1.97" W x 0.93" H (150.1mm x 50.0mm x 23.6mm)