Taiyo Yuden LLRNJ12565GL100MMY
Part No.:
LLRNJ12565GL100MMY
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 10UH 4.75A 23.88 MOHM
Comments
LLRNJ12565GL100MMY Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
LLRN
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.75 A
Current - Saturation (Isat):
6.96A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
19.9mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)