Taiyo Yuden LLRNJ12565GL101MMY
Part No.:
LLRNJ12565GL101MMY
Description:
FIXED IND 100UH 1.81A 147.6 MOHM
Comments
LLRNJ12565GL101MMY Specifications
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.81 A
Current - Saturation (Isat):
2.23A
DC Resistance (DCR):
123mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)