Taiyo Yuden LLRNJ12565GL330MMY
Part No.:
LLRNJ12565GL330MMY
Description:
FIXED IND 33UH 3.22A 46.8MOHM SM
Comments
LLRNJ12565GL330MMY Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.22 A
Current - Saturation (Isat):
3.89A
DC Resistance (DCR):
39mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)