Taiyo Yuden LLRNJ12575GL101MMY
Part No.:
LLRNJ12575GL101MMY
Description:
FIXED IND 100UH 2.01A 132MOHM SM
Comments
LLRNJ12575GL101MMY Specifications
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.01 A
Current - Saturation (Isat):
2.64A
DC Resistance (DCR):
110mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.309" (7.85mm)