Taiyo Yuden LLRNJ12575GL151MMY
Part No.:
LLRNJ12575GL151MMY
Description:
FIXED IND 150UH 1.51A 193.2 MOHM
Comments
LLRNJ12575GL151MMY Specifications
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.51 A
Current - Saturation (Isat):
2.09A
DC Resistance (DCR):
161mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.309" (7.85mm)