Taiyo Yuden LLRNJ12575GL221MMY
Part No.:
LLRNJ12575GL221MMY
Description:
FIXED IND 220UH 1.35A 245MOHM SM
Comments
LLRNJ12575GL221MMY Specifications
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.35 A
Current - Saturation (Isat):
1.81A
DC Resistance (DCR):
245mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.309" (7.85mm)