Taiyo Yuden LLRNJ12575GL2R7NMY
Part No.:
LLRNJ12575GL2R7NMY
Description:
FIXED IND 2.7UH 7.69A 10.2 MOHM
Comments
LLRNJ12575GL2R7NMY Specifications
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
7.69 A
Current - Saturation (Isat):
13.91A
DC Resistance (DCR):
8.5mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.309" (7.85mm)