Taiyo Yuden LLRNJ12575GL330MMY
Part No.:
LLRNJ12575GL330MMY
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 33UH 3.48A 46.8MOHM SM
Comments
LLRNJ12575GL330MMY Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
LLRN
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.48 A
Current - Saturation (Isat):
4.45A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
39mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.309" (7.85mm)