Taiyo Yuden LLRNJ12575GL680MMY
Part No.:
LLRNJ12575GL680MMY
Description:
FIXED IND 68UH 2.49A 86.4MOHM SM
Comments
LLRNJ12575GL680MMY Specifications
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.49 A
Current - Saturation (Isat):
2.78A
DC Resistance (DCR):
72mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.309" (7.85mm)