Taiyo Yuden LLRNJ12575GL6R8NMY
Part No.:
LLRNJ12575GL6R8NMY
Description:
FIXED IND 6.8UH 5.84A 15.72 MOHM
Comments
LLRNJ12575GL6R8NMY Specifications
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
5.84 A
Current - Saturation (Isat):
10.02A
DC Resistance (DCR):
13.1mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.309" (7.85mm)