Texas Instruments LM25101AMR/NOPB
Part No.:
LM25101AMR/NOPB
Package:
8-PowerSOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLM25101AMR/NOPB.pdf
Description:
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 8SOPWR
Comments
LM25101AMR/NOPB Specifications
Package/Case:
Product Status:
Obsolete
Voltage - Supply:
9V ~ 14V
Logic Voltage - VIL, VIH:
2.3V, -
Current - Peak Output (Source, Sink):
3A, 3A
High Side Voltage - Max (Bootstrap):
100 V
Rise / Fall Time (Typ):
430ns, 260ns
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)