Texas Instruments LM25101BMA/NOPB
Part No.:
LM25101BMA/NOPB
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLM25101BMA/NOPB.pdf
Description:
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 8SOIC
Comments
LM25101BMA/NOPB Specifications
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Supply:
9V ~ 14V
Logic Voltage - VIL, VIH:
2.3V, -
Current - Peak Output (Source, Sink):
2A, 2A
High Side Voltage - Max (Bootstrap):
100 V
Rise / Fall Time (Typ):
570ns, 430ns
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)