ConductRF LMB16-N1N1-S60
Part No.:
LMB16-N1N1-S60
Manufacturer:
ConductRF
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLMB16-N1N1-S60.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Shipping
Inventory:250
Comments
LMB16-N1N1-S60 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
ConductRF
Series:
LMB
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
N-Type Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
8 GHz
Color:
Black
Features:
Shielded
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C