KYOCERA AVX LMLP05A6M2R2DTAS
Part No.:
LMLP05A6M2R2DTAS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLMLP05A6M2R2DTAS.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 4.2A 50MOHM SMD
Comments
LMLP05A6M2R2DTAS Specifications
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.2 A
Current - Saturation (Isat):
9A
DC Resistance (DCR):
50mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)