KYOCERA AVX LMLP0707M6R8DTAS
Part No.:
LMLP0707M6R8DTAS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLMLP0707M6R8DTAS.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 4A 73 MOHM SMD
Comments
LMLP0707M6R8DTAS Specifications
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4 A
Current - Saturation (Isat):
5.5A
DC Resistance (DCR):
73mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)