KYOCERA AVX LMLP0707M8R2DTAS
Part No.:
LMLP0707M8R2DTAS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLMLP0707M8R2DTAS.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 3.2A 116MOHM SMD
Comments
LMLP0707M8R2DTAS Specifications
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.2 A
Current - Saturation (Isat):
5A
DC Resistance (DCR):
116mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)