KYOCERA AVX LMLP07B7M100DTAS
Part No.:
LMLP07B7M100DTAS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDLMLP07B7M100DTAS.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 3.2A 101MOHM SMD
Comments
LMLP07B7M100DTAS Specifications
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.2 A
Current - Saturation (Isat):
5A
DC Resistance (DCR):
101mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)